Zakładanie trawników siatki na krety Kraków Małopolska

Arborystyka.eu oferuje kompleksową rekultywacje terenów zielonych. Zakładamy trawniki, instalujemy siatki przeciw kretom.

Ofertą jest kompleksowa usługa zakładania trawników dla przydomowych ogrodów i terenów miejskich lub rozległych pasów zieleni. Oferujemy zakładanie trawnika sianego lub z rolki.

zakładanie trawników Kraków

Aby trawnik rósł zgodnie z naszymi oczekiwaniami konieczne jest odpowiednie przygotowanie ziemi. Należy dokładnie oczyścić miejsce, w którym będzie znajdował się trawnik. Trzeba usunąć wszystkie pozostałości gruzu, kamienie i inne resztki po budowie. Następnie należy pozbyć się wszystkich chwastów wieloletnich. Ziemia, na której będzie rosła trawa musi być wygładzona i wyrównana.

arborystyka.eu trawnik z rolki

Po wyrównaniu podłoża warto sprawdzić pH gleby. Trawniki rosną najlepiej na glebach o odczynie delikatnie kwasowym (pH od 5,5 do 6,5). Jeśli pH jest wyższe, konieczne jest zakwaszenie gleby, jeśli niższe, należy posypać ją wapnem. Jeśli gleba jest wyjątkowo nieurodzajna, przed położeniem trawnika należy rozrzucić nieco świeżej ziemi do roślin.

arborystyka.eu

Trawę rolowaną należy ułożyć w miarę możliwości zaraz po przywiezieniu aby się nie zaparzyła. Przed rozłożeniem powinniśmy podlać ziemię, aby ułatwić ukorzenianie się trawy. Rozwijanie trawników z rolki najlepiej zaczynać od najdłuższego boku np: wzdłuż ogrodzenia, ułatwi to jego rozłożenie a niekiedy docinanie.

Trawa z rolki powinna być rozwijana zawsze w tą samą stronę, aby trawnik wyglądał jednolicie. Po rozłożeniu trawnik można walcować walcem o masie nieprzekraczającej 90 kg.

arborystyka.eu zakładanie trawników

Po rozłożeniu trawnika z rolki należy go dość intensywnie podlewać, aż się nie ukorzeni. W pierwszym tygodniu trawnik podlewamy codziennie, potem raz na 2 do 3 dni. Pierwsze koszenie darni ułożonej z rolki należy przeprowadzić, gdy trawa osiągnie wysokość 6-8 cm.

zakładanie trawników kraków przedzakładanie trawników kraków po

Rozwijając trawnik z rolki efekt zielonej murawy uzyskujemy od razu. Na trawnik siany musimy poczekać do dwóch tygodni.

Aby efektywnie podlewać trawnik należy wybrać właściwą do tego porę.  Najwięcej wody pochłoną młode trawniki, które powinniśmy podlewać dwa razy dziennie – tuż przed świtem i zaraz po zmierzchu.

Warto pomyśleć przed powstaniem wymarzonego trawnika o instalacji (siatki na krety) skutecznego zabezpieczenia przeciwko kretom.

instalacja siatek przeciw kretom

jak się pozbyć kretów z ogrodu

siatki na krety krakow

przed wysianiem trawnika warto pomyśleć o siatkach przeciwko kretom

 

Cennik zakładania trawników usługi ogrodnicze na terenie Krakowa, Skawiny, Wieliczki i okolic:

 - Zakładanie trawnika z rolki od 25 zł / m² bez materiału
 - Trawnik z rolki od 12-20 zł / m² w zależności od gatunku
 - Zakładanie trawnika z siewu od 15 zł / m² z materiałem
 - Zrywanie darni pod rabatę od 8 zł / m²
 - Wyrównywanie terenu pod trawnik od 6 zł / m²
 - Regeneracja trawnika od 2 zł / m²
Średnia cena kompleksowej usługi zakładania trawnika z rolki 50 zł / m²
 cena obejmuje (zrywanie starego, przygotowanie podłoża, siatka na krety rozłożenie wraz z materiałem, zakup i transport trawnika, rozkładanie trawnika z rolki)
Średnia cena zakładania trawnika z rolki od 30 zł / m²
 cena obejmuje (zakup i transport trawnika, rozkładanie trawnika z rolki na przygotowanym wcześniej podłożu)