Koszenie trawników Kraków Małopolska

Arborystyka.eu oferuje kompleksowe usługi koszenia nieużytków, trawy wysokiej, dużych powierzchni, wielkopowierzchniowych terenów miejskich oraz trawników w przydomowych ogrodach na terenie powiatu krakowskiego i miasta Krakowa.

Posiadany przez nas sprzęt umożliwia wykonywanie usług zarówno na rozległych terenach jak i w miejscach trudno dostępnych.

arborystyka.eu koszenie trawników

Walcowanie po koszeniu walcem nie przekraczającym 90 kg.

Po koszeniu wyższej trawy, gdzie źdźbła są długie, skoszona trawa musi być od razu usunięta w przeciwnym razie spowoduje filcowanie się darni.

Można pozostawić na trawniku skoszoną trawę jedynie w przypadku, kiedy źdźbła są krótkie (będą stanowiły dla trawnika nawóz).

arborystyka.eu pielęgnacja trawników

Im częściej kosimy trawę, tym lepiej wpływa to na wygląd naszego trawnika. Najlepiej trawnik kosić raz na tydzień, częstsze a mnie drastyczne koszenie dobrze wpływa na system korzeniowy, poprawia jego ukorzenianie się, gęstość oraz kolor. Trawę należy kosić gdy osiągnie 8-10 cm.

Kiedy jest ciepło i wilgotno lub podłoże jest dobrze nawożone, trawa rośnie szybciej, co wymusza częstsze koszenie. Nie kosimy trawy kiedy jest sucho.

Wysokość cięcia trawy ma znaczenie, nisko ścięta trawa pozwala wyeliminować z trawnika chwasty, nie dopuszcza do nadmiernego rozrastania się traw oraz ich zakwitania.

Młode trawniki kosimy na wysokość około 6 cm, starsze trawniki 3-4 cm.

Podlewanie trawników. Aby efektywnie podlewać trawnik należy wybrać właściwą porę.  Najwięcej wody pochłoną młode trawniki, które powinniśmy podlewać dwa razy dziennie – tuż przed świtem i zaraz po zmierzchu. Nie podlewamy w słońcu.

Starszy trawnik nie wymaga już tak intensywnego podlewania. W zupełności wystarczy, jeśli będziemy nawadniać go dwa razy w tygodniu,  podczas dużych upałów można częściej.

Przygotowanie trawy do zimy. Duże znaczenie ma także ostatnie koszenie w sezonie. Nie powinno być zbyt niskie, gdyż wówczas korzenie trawy zimą mogą przemarzać, ale też nie może być za wysokie, bo trawa będzie załamywać się pod śniegiem, co doprowadzi do jej gnicia.

Cennik koszenia trawy:

 - Koszenie trawnika kosiarką spalinową od 0,25 zł / m²
 - Koszenie trawnika kosą spalinową od 0,40 zł / m²
 - Karczowanie zarośli od 0,50 zł / m²