Strzyżenie żywopłotu Kraków

Arborystyka.eu oferuje jedną z prac ogrodniczych jaką jest formowanie, przycinanie, strzyżenie żywopłotów i krzewów na terenie Krakowa i okolic.

strzyzenie przycinanie tuji podnosnik

Podstawą prawidłowego i bezpiecznego cięcia żywopłotu jest zastosowanie odpowiednich narzędzi. Przycinanie pędów wykonujemy jedynie dobrze naostrzonymi nożycami, sekatorami lub specjalnymi narzędziami mechanicznymi. Arborystyka posiada sprzęt ręczny typu sekatory, nożyce, piły teleskopowe oraz sprzęt spalinowy piły, nożyce, podkrzesywarkę jako niezbędne narzędzia pracy. Najlepsze dni na ciecie to bezdeszczowe z dodatnią temperaturą.

zywoploty pielegnacja

Cięcie żywopłotów należy przeprowadzać systematycznie. Tak przeprowadzane zabieg potęgują szybkim rozkrzewianiem się i bujnym wzrostem.

przycinanie zywoplotu

Cięcie żywopłotów jest zabiegiem mającym decydujący wpływ na ich uformowanie i ostateczny kształt.

formowanie krzewow

Zaniechanie formowania nawet przez jeden sezon skutkuje nadmiernym rozrostem roślin na szerokość i trudnością ponownego ich uformowania.

zywoplot strzyzenie

Krzewy iglaste i krzewy liściaste o drobnych liściach (np. bukszpan) przycinamy nożycami lub urządzeniami mechanicznymi. Do przycinania krzewów o dużych liściach (np. laurowiśnia) stosujemy sekator.

ciecie tuji kraków

Cięcie żywopłotów z roślin iglastych takich jak tuje czyli żywotniki, cisy, jałowce oraz z roślin liściastych np. bukszpan czy laurowiśnia, przeprowadzamy wczesną wiosną, jeszcze przed ruszeniem wegetacji.

żywopłoty

Pierwsze cięcie młodego żywopłotu należy przeprowadzić na wiosnę kiedy miną przymrozki.

Wiosenne cięcie żywopłotów z ligustru, porzeczki alpejskiej, budleja i niektóre tawuły wykonujemy już w marcu, jeszcze przed rozwojem liści.

Cennik przycinania żywopłotu:

- do 1 metra wysokości - 5 zł mb
- do 2 metrów wysokości - 10 zł mb
- do 3 metrów wysokości - 15 zł mb
- od 3 metrów wysokości cena od - 15 zł mb

Cennik sadzenia żywopłotu (krzewy):

cena od 7 zł sztuka