Usuwanie skutków wichur

Arborystyka.eu oferuje usługi całodobowego pogotowia arborystycznego.

Podczas procesu usuwania szkód burzowych (wiatrołomów) usuniemy uszkodzone drzewo, w tym jego pień i zwalone gałęzie, z Państwa nieruchomości.

pogotowie do drzew

W wielu sytuacjach usuwamy połamane konary, gałęzie z różnego typu obiektów. Na przykład drzewa przewrócone na dom, hale, altany. Usuwamy połamane gałęzie, konary zaplątane w druty elektryczne.

Kiedy jedno z Państwa drzew zostanie uszkodzone podczas nawałnicy i potrzebujecie kogoś, kto pomoże wam w posprzątaniu – usunięciu gałęzi, konarów z Państwa terenu arborystyka.eu jest w gotowości do realizacji powierzonego nam zadania.

Arborystyka.eu podchodzi do każdego drzewa indywidualnie. Staramy się ratować uszkodzone drzewa. Przy oględzinach drzew uszkodzonych w wyniku silnego wiatru zadajemy sobie następujące pytania:

1. Czy drzewo jest zdrowe?
2. Czy uszkodzenia drzewa, rozdarcia konarów są duże?
3. Czy co najmniej połowa gałęzi i liści drzewa jest nienaruszona?
4. Czy są jeszcze jakieś gałęzie na drzewie, które mogą ustanowić nową strukturę gałęzi (przewodnictwo)?

Po zadaniu sobie tych pytań, będziemy w stanie oszacować czy uszkodzone drzewo przetrwa.

Arborystyka.eu i naprawianie uszkodzonych przez burzę drzew.
Możecie Państwo pomyśleć, że drzewo jest do całkowitego usunięcia ale należy jednak pamiętać, że nie wszystkie drzewa uszkodzone przez burzę wymagają wycięcia. W rzeczywistości, na terenie Krakowa widzimy wiele drzew, które w pełni się zregenerowały po tym, jak doznały poważnych obrażeń od silnego wiatru.

Mamy duże doświadczenie w naprawianiu zniszczonych drzew przez porywiste wiatry. Zazwyczaj podczas naprawiania uszkodzonych przez nawałnicę drzew mamy do czynienia z trzema głównymi rodzajami uszkodzeń:

1. Połamane gałęzie – w większości przypadków rany gałęzi, które pojawiają się podczas burzy, można łatwo naprawić przy pomocy przycinania.

przycinanie topoli biezanow
2. Rany tułowia – chociaż niektóre drzewa z uszkodzonym tułowiem mogą zostać naprawione, tego typu obrażenia burzowe zwykle powodują konieczność usunięcia drzewa.
3. Drzewa wyrwane z ziemi najczęściej mają uszkodzony system korzeniowy. W wielu przypadkach kończy się całkowitym wycięciem.

Do najczęściej wyrywanych drzew podczas nawałnic możemy zaliczyć drzewa iglaste które maja płytki system korzeniowy.

Warto przewidywać z obserwacji swojego drzewostanu i zadbać o drzewa przed uszkodzeniem, złamaniem lub wywróceniem się.

usuwanie skutkow wichur

Szybki dojazd oferujemy na terenie powiatu krakowskiego: Kraków, Krzeszowice, Skała, Skawina, Słomniki, Świątniki Górne, Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Sułoszowa, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki